Општинско такмичење "Шта знаш о саобраћају"

Општинско такмичење „Шта знаш о саобраћају“

У Организацији Општинског Савета за координацију безбедности саобраћаја на путевима општине Апатин, Ауто-мото савеза Србије и Школских управа, у суботу 21. Априла 2018. у 09.00 часова у ОШ „Жарко Зрењанин“ Апатин, одржано је Општинско такмичење  под називом „Шта знаш о саобраћају“ Апатин 2018. Ово је по реду 50. циклус такмичења који се организује у Србији.

Средства за организовање такмичења су обезбеђена из дела средстава наплате новчаних казни намењених за превенцију безбедности из буџета Општине Апатин, a за саму организацију, припремање деце и постављање полигона су се побринули наставници техничког образовања: Горан Мирић, Владимир Чанковић, Предраг Крнета и Биљана Поповић.

На такмичењу су учествовале основне школе са територије општине Апатин са ученицима који су имали најбоље разултате на одржаним школским такмичењима.

Такмичари су деца узраста од 09 до 14 година и такмичење се састојало из три дела:

1. Тест – познавања саобраћајних прописа
  2. Полигон (са саобраћајном сигнализацијом)
  3. Полигон спретности ( такичари се такмиче у савлађивању препрека – бицикло)

Б група 1. место ПАВЛОВИЋ САША злато Ц група 1. место БАРАЋ НИКОЛА злато
2. место ПОКРАЈАЦ АЛЕКСА сребро 2. место ВУЈИНОВИЋ НИКОЛА сребро
3. место ЛАЗИЋ МИЛОШ бронза 3. место НЕСВАНУЛИЦА ЛУКА бронза

Резултати екипно :

1. место  ОШ „Младост„ Пригревица
  2. место ОШ „Жарко Зрењанин“ Апатин
  3. место ОШ „Иван Горан Ковачић“ Сонта

Ученици који су показали најбоље резултате иду на окружно такмичење које ће се организовати 12.05. 2018. у Aпатину.  Ово такмичење има међународни карактер с обзиром да најбоља екипа са државне смотре иде на европско међународно такмичење које ће се одржати почетком септембра.