Шах. Александра

Шах. Александра, Ален и Алекса иду на републичко такмичење.

У основној школи „Аврам Мразовић“ у Сомбору одржано је школско окружно такмичење основних школа у шаху на којем су учествовали и ученици основне школе „Жарко Зрењанин“ из Апатина. Од једанаест ученика наше школе њих троје је сјајним играма обезбедило пласман на републичко такмичење које ће се 21, Маја одржати у Нишу. У конкуренцији дечака трећег и четвртог разреда треће место заузео је Хорват Ален, ученик III 5 разреда, док је у конкуренцији девојчица петог и шестог разреда Александра Прерадовић, ученица VI 6 разреда освојила друго место. Најуспешнији у групи дечака петог и шестог разреда био је Алекса Гајчин ученик  V3 разреда који је из седам партија остварио седам победа и убедљиво освојио прво место. Пожелимо нашим шахистима пуно спортске среће на републичком такмичењу.