Удружење ''Дани ћирилице Баваниште'' расписује КОНКУРС намењен ученицима основних и средњих школа

Радове доставити  до 1. априла 2015. године на адресу: Удружење ''Дани ћирлилице Баваниште'', ул. Ж. Зрењанина бр. 3, 26 222 Баваниште (тел. 065 5 751 080, 013 751 080, сајт: www.danicirilice.org.rs

Области су следеће:

1. Литерарни рад на тему ДА СЕ ЈА ПИТАМ...
  2. Илустрација мотива из народне песме или приче по избору
  3. Калиграфски препис текста народне пословице
  4. Иницијал /прво слово имена учесника/
  5. Израда лутке у ношњи из бакиног родног краја

Напомене:

-          Литерарни рад не треба да буде дужи од једне куцане странице.

-          Илустрација, калиграфски текст и иницијал, зависно од узраста ученика, могу бити величине од 20X20 до 50X70 цм. Калиграфски текст треба да садржи десет до тридесет речи.

-          Илустрација, калиграфски текст и иницијал могу се радити у свим дводимензионалним техникама, укључујући вез.

-          Лутка, висине до 30 цм, треба да буде од природних материјала и обучена у ношњу из бакиног родног краја – обавезно назначити који је крај у питању.

-          Имена учесника и ментора, назив школе и раред обавезно навести на полеђини рада. На лутке и радове од веза закачити (зихерицом) или зашити комад картона и на њему написати тражене податке.

-          Одрасле особе могу учествовати ван конкуренције

-          Радови од непостојаних материјала неће се нагртађиовати.

-          Радови се не враћају.

-          Резултати конкурса биће објављени на сајту www.danicirilice.org.rs  до 15. маја 2015. године.

-          Додела награда предвиђена је за суботу, 23. мај 2015.

-          Радове доставити на наведену адресу до 1. априла 2015. године.

У нашој школи се учи, машта и воли!