Представљена књига „Софијине мудролије са Марком Краљевићем“

У Вишенаменској сали ОШ „Жарко Зрењанин“ ученици шестих разреда су у петак 9.априла имали прилику да слушају предавање професорке књижевности Александре Михајловић о Марку Краљевићу.
Ученицима је представљена књига „Софијине мудролије са Марком Краљевићем“, која заправо ученике упознаје са историјским околностима средњег века, народним предањем, историјом и митом о овом великом јунаку наших епских народних песама. У току читања одговарајући на питања, допуњавајући и решавајући загонетке читалац сакупља перпере и на крају решава квиз.
Шестаци су били препуни питања, активно учествовали у предавању и глумили ликове из књиге.
Промоција књиге и радионица о Марку Краљевићу организована је на позив Бранке Вејин испред Народне библиотеке „Миодраг Борисављевић“ и у сарадњи са наставницом српског језика Весне Коларски.
Александра Михајловић је исти дан у 18 часова у Народној библиотеци представила своју другу књигу „Кроз прстохват цимета“.