Свечана додела Вукових и Доситејевих диплома

За нама је многим успесима и одличјима овенчана школска година. Блистава постигнућа на разним пољима науке, уметности и спорта учинила су нашу децу посебним ученицима и потврдила снагу моћне спреге бритког ума и спретног тела.

Испратили смо још једну успешну генерацију малих матураната, међу њима носиоце Вукових и Доситејевих диплома и првог међу најбољима – ђака генерације.

Признања је ове године добило укупно 20 ученика, од којих су њих четворо носиоци Вукове дипломе.

Свима њима у част, у среду, 28. јуна 2023. године, окупили смо се у вишенаменској сали похвалили их и наградили, уз пригодну свечаност праћену рециталима и музичким извођењем композиција наших талентованих ученика ОМШ “Стеван Христић”, Апатин.

Одлуком петочлане комисије о начину избора ученика генерација ОШ “Жарко Зрењанин”, коју чине један представник Ђачког парламента из 7.разреда, један члан педагошке службе, један члан из Савета родитеља, један наставник разредне наставе и један наставник предметне наставе, сагледавши све елементе који се вреднују, сабрала је бодове са такмичења свих предложених ученика и донела одлуку да је са освојених 200 бодова за ученика генерације проглашен Ђорђе Напијало, који је поред Вукове дипломе својим радом заслужио и специјалне дипломе за: српски језик и књижевност, математику, физику, хемију и географију.

Ученицима који су били најуспешнији током осмогодишњег образовања дипломе и поклоне уручила је директорка школе Јасна Павићевић.

Вукове дипломе за скроз одличан успех током свих осам година школовања, као и Доситејеве дипломе за постигнућа у областима природних и друштвених наука и спорта поред Ђорђa добило је још троје ученика:

Мила Штиковац – Вукова диплома и Доситејева диплома из српског језика и књижевности;

Сара Батинић – Вукова диплома и Доситејеве дипломе из српског језика и књижевности, физике, математике и хемије;

Александра Миладиновић – Вукова диплома и Доситејеве дипломе из српског језика и књижевности, географије, математике, енглеског језика и хемије.

Доситејеве дипломе за успехе постигнуте у друштвеним и природним наукама, страним језицима и спорту добило је такође 16 ученика.

Миа Дедић – Доситејева диплома из  физичког и здравственог васпитања;

Душан Вујновић – Доситејева диплома из физичког и здравственог васпитања;

Андрија Медић – Доситејеве дипломе из физике и математике;

Луција Симичић – Доситејева диплома из хемије;

Лука Вујовић – Доситејева дипломе из физичког и здравственог васпитања;

Ђурађ Момчиловић – Доситејева диплома из физичког и здравственог васпитања;

Лена Рајић – Доситејева диплома из физичког и здравственог васпитања;

Матеја Ђукић – Доситејева диплома из физичког и здравственог васпитања;

Лука Плели – Доситејеве дипломе из енглеског језика и математике;

Лука Арнаутовић – Доситејеве дипломе из енглеског језика, немачког језика, историје и географије;

Уна Баста – Доситејева диплома из хемије;

Маша Вујин – Доситејеве диплома из физичког и здравственог васпитања и хемије;

Лена Костић – Доситејева диплома из физичког и здравственог васпитања;

Драган Пећанац – Доситејева диплома из географије;

Мила Шакић – Доситејева диплома из српског језика и књижевности;

Зоран Савић – Доситејева диплома из шаха.

Честитамо свим ученицима и желимо им много успеха и среће у будућем школовању које је пред њима!