ИЗЛЕТ У ГОРЊЕ ПОДУНАВЉЕ

„У наставни план и програм учитељи често уписују излете и боравак у природи. Један од таквих дана је и обилазак Горњег Подунавља где су боравила наша деца. У два дана , на излету је било четири одељења другог разреда наше школе. Водич кроз нашу авантуру био је Бојан Тадић, објаснио нам где се налазимо и на који начин да се понашамо у природи. Полазна тачка била нам је викенд насеље Вагони, да бисмо крећућу се кроз шуму дошли до баре Сакадаш. Бара је природно станиште бројних биљака и животиња, а неке од њих смо могли и да видимо. До места игре, радости и креативности, дошли смо гледјући шуму коју чине храст лужњак, топола, врба, као и разно друго растиње. Хотел за инсекте, слике бројних животиња чије је шума станиште били су такође део нашег интересовања. На крају, бара Рокаш, која је настала градњом насипа, као део Дунава који је остао са друге стране, лабудови који безбрижно плове, локвањ, печурке…Много смо видели, научили и добро се забавили“, рекла нам је учитељица Силвана Штулић.

Велику захвалност дугујемо ШГ Сомбор, РЈ Апатин, који су нам омогућили бесплатан боравак у шуми уз пратњу водича и Општинској управи Апатин која нам је обезбедила превоз, воду, сокиће, слнише и слаткише па нам је овај излет заиста био право уживање.